Czy warto postawić na bezramkowe okulary Carrera?

Bezramkowe okulary Carrera w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Mowa tutaj oczywiście o modelach wierconych lub patentowych, które wyróżniają się niepowtarzalnym designem.

Czym wyróżniają się okulary bezramkowe?

Bezramkowe okulary Carrera charakteryzują się tym, że soczewki utrzymywane są w odpowiednim rozstawie za pomocą specjalnego mostka z noskami. Ogromną rolę odgrywają również zewnętrzne zauszniki. Cała konstrukcja oparta jest na niewielkich śrubkach albo specjalnych wciskach. Nowoczesne okulary bezramkowe są najlepszą alternatywą dla dużych oprawek, które nie w każdej stylizacji prezentować będą się bardzo okazale.

Kto powinien wybrać okulary bezramkowe?

Okulary bezramkowe są najlepszym wyborem dla tych osób, które mogą pochwalić się bardzo delikatną urodą. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na kolor twarzy, ale również na rysy i budowę całego ciała. Bezramkowe okulary Carrera mogą przypaść do gustu również tym osobom, które nie są przyzwyczajone do noszenia zwykłych okularów. Dzięki bezramkowej konstrukcji można znacząco złagodzić efekt zmiany naszego wizerunku.

Jakie zalety?


Dla większości użytkowników największym atutem okularów bezramkowych jest nie tylko oryginalny design, ale przede wszystkim niska waga. Na tym polu okularom bezramkowym dorównać mogą wyłącznie soczewki kontaktowe. Warto wspomnieć także o tym, że bezramkowe okulary Carrera są bardzo uniwersalne, dlatego też idealnie pasować będą do każdego stylu ubioru. Wiele osób decyduje się na okulary bezramkowe ponieważ to właśnie dzięki nim można przebierać spośród wszystkich dostępnych rodzajów soczewek. Wybrać można oczywiście dowolny fotochrom i różny rodzaj antyrefleksu. Jedyną wadą okularów bezramkowych jest ich delikatność, dlatego też warto postawić na modele od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Jakie soczewki wybrać do okularów bezramkowych?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa okularów bezramkowych powinny skupić się na tym, aby wybrać odpowiednie soczewki, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem. Pamiętać należy o tym, że do opisywanych okularów bezramkowych mogą być zamontowane wyłącznie soczewki, które w całości wykonane są z tworzyw. Tylko sięgając po ten materiał będziemy mieć pewność, że szkła będą twarde i co najważniejsze nie będą pękać. Ogromną rolę odgrywa również to, aby zwrócić uwagę na kształt szkieł w okularach bezramkowych Carrera.