Jak właściwie dobrać okulary do pracy biurowej?

Aby właściwie dobrać okulary biurowe, konieczna jest wizyta u specjalisty

W dzisiejszych czasach praca biurowa to przede wszystkim praca przed komputerem. Oznacza to, że wzrok przez wiele godzin skupiony jest na obrazie znajdującym się w bliskiej odległości. Dla wzroku jest to dość intensywny wysiłek. Nie może zatem dziwić, że po pewnym czasie wzrok zacznie się po prostu pogarszać. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą okulary biurowe ze strony eyewear24.net. Jaką funkcję pełnią i czym kierować się przy ich wyborze?

Czym są okulary biurowe?

Okulary, o których mowa to nic innego jak specjalne szkła korekcyjne, które wykorzystuje się do pracy wewnątrz pomieszczeń. Wyposażone są w odpowiednio dostosowane soczewki, które ułatwiają widzenie obiektów z bliskiej odległości. Ułatwiają także lepsze widzenie obiektów znajdujących się wokół, w tzw. odległościach pośrednich (ok. 3,5 m). Ogromną zaletą okularów biurowych jest to, że zostały one specjalnie zaprojektowane do pracy przy komputerze. Znacząco wspierają one zmęczone oczy po kilku godzinach przebywania przed ekranem komputera. Oczywiście z okularów biurowych korzystać można także poza biurem. Tego typu okulary sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zdolność dobrego widzenia obiektów z bliskiej odległości.

Jak dobrać okulary biurowe?

 

Aby właściwie dobrać okulary biurowe, konieczna jest wizyta u specjalisty. Mowa tu przede wszystkim o okuliście. Ten przeprowadzi odpowiednie badanie wzroku, na podstawie którego oceni wadę wzroku i zaproponuje właściwą metodę korekcji. Okulista wypisze także receptę na okulary korekcyjne, z którą udać należy się do optyka. Ten pomoże w doborze odpowiednich okularów biurowych, tak aby nie tylko pomagały lepiej widzieć, ale również, aby dobrze się w nich wyglądało. Dobranie i zakup okularów to jednak nie wszystko. Pamiętać trzeba o systematycznych wizytach kontrolnych u okulisty. Jeśli wzrost będzie się pogarszać, konieczne będzie dopasowanie innych szkieł w okularach biurowych.

Jak okulary biurowe pomagają w pracy?

Dzięki okularom biurowym pracę wykonywać można szybciej i wydajniej. Okulary znacząco pomagają w widzeniu obiektów znajdujących się blisko przed nami, jak i tych w najbliższym otoczeniu. Co ważne, ten model okularów charakteryzuje się dużo szerszym polem widzenia w porównaniu z soczewkami progresywnymi. Zwiększa to komfort patrzenia. Dlatego też do pracy biurowej zaleca się zakładanie właśnie tych okularów, a nie okularów progresywnych. Te drugie bowiem nie sprawdzają się tak dobrze przy wielogodzinnej pracy przy komputerze. Istotne jest zatem, aby odróżniać okulary biurowe od okularów progresywnych.