Okulary Carrera to sportowy styl i unikalna technologia

Marka Carrera powstała z inspiracji sportowych, ponad 60 lat temu, a obecnie jest marką popularną wśród gwiazd, która może poszczycić się wyjątkowymi technologiami.

Jak powstała marka Carrera?

Marka powstała już w 1956, kiedy to Wilhelm Anger, jako producent okularów sportowych z Austrii, stworzył markę Carrera. Była ona mocno inspirowana wyścigiem samochodowym Carrera PANAMERICANA. Carrera rozwijała się mocno przez dwie dekady i osiągnęła status znanej marki w świecie sportów motorowych i narciarskich. Ponadto, opatentowany optyl, czyli specjalne lekkie tworzywo termoplastyczne i antyalergiczne. Dzięki temu okulary Carrera zyskały wyjątkową wytrzymałość, a jednocześnie elastyczność. Ważną cechą była ich lekkość, bo zastosowany materiał był wyraźnie lżejszy od standardowych okularów produkowanych przez inne marki w tamtym okresie. Początkowo celem były oprawki w stylu vintage i designem pasującym do szybkich samochodów wyścigowych. Piękne kolory i odbicia to typowy styl okularów Carrera. Technologia „seal ring” i lustrzane soczewki sprawiają, że marka Carrera jest niezawodna. Znany model Carrera Blue z niebieskimi szkłami cieszy się dużym powodzeniem. Również wśród gwiazd takich jak Lady Gaga (https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,27847012,dom-gucci-lady-gaga-z-aktorstwem-radzi-sobie-duzo-lepiej.html) czy Alicia Keys.

Marka Carrera powstała z inspiracji sportowych, ponad 60 lat temu, a obecnie jest marką popularną wśród gwiazd, która może poszczycić się wyjątkowymi technologiami

Czym wyróżniają się oprawki korekcyjne Carrera?

Jak można zauważyć, Carrera kojarzy się głównie ze światem sportu i goglami, ale ich oferta to również klasyczne oprawki korekcyjne. Okulary korekcyjne to zarówno modele w cienkich, metalowych oprawkach, jak i klasyczne z nieco grubszymi oprawkami. Wspomniany materiał optyl również służy do wykonania okularów korekcyjnych, dzięki czemu są one niezwykle wygodne i dopasowują się do kształtu twarzy. Wygoda w tym wypadku jest bardzo ważna, bo to główny wyznacznik tego, czy oprawki będą dobre.  Będą one pasowały do sportowych, jak i codziennych stylizacji, w zależności od tego jaki model dopasujemy. Modele damskie, męskie i unisex, to wszystko znajdziemy w ofercie Carrera. Jeśli chodzi o kształty oprawek, to mamy tu praktycznie wszystkie kształty i ciekawe kolory jak bordo czy lekko przezroczysty. Marka specjalizuje się głównie w sportowym stylu i z niego jest znana, ale ostatnie lata to także rozwój innych modeli i dopasowanie oferty do różnych użytkowników. Nie każdy lubi typowo sportowy styl, a ceni sobie precyzyjne detale i lekkie, delikatne oprawy w jasnych kolorach. Takie oprawki będą pasować do eterycznego typu urody, ale nie tylko, jest to kwestia gustu i wygody.

Okulary zerówki – czemu warto je nosić?

Okulary korekcyjne nosi się głównie ze względów praktycznych, jeśli jest stwierdzona wada wzroku i trzeba poprawić sobie komfort życia na co dzień. Natomiast nie jest to jedyna okazja do noszenia takich okularów, bo można je również nosić, gdy chcemy zmienić swój wygląd. Odpowiednie oprawki potrafią naprawdę zmienić wizerunek i sprawić, że w łatwy sposób możemy zrobić metamorfozę. Ciemne kocie oprawki lub oprawki ze zwierzęcym printem, dodadzą pazura w wyglądzie i zwrócą uwagę innych. Z kolei mocne kolory oprawek jak czerwony, podkreślą osobowość. Jeśli z kolei chce się się nadać twarzy subtelności, to delikatne metalowe oprawy w pastelowych kolorach, mogą z łatwością zmienić image. Najlepiej przymierzyć wiele różnych modeli i poprosić o poradę eksperta z salonu optycznego. Okulary zerówki to także świetny sposób na dopełnienie stylizacji biznesowej, gdy chce się dodać sobie profesjonalnego wyglądu, bo okulary to synonim wiedzy. Pierwsze wrażenie związane z profesjonalistami w modnych oprawkach jest zazwyczaj bardzo pozytywne.